Oświadczenie Prezesa Fundacji Reddere w sprawie sporu z Firmą Ad-Mar Adam Bochenek reprezentowaną przez Pana Adama Bochenka.

Jak wielu z Państwa miało okazję usłyszeć, Fundacja Reddere weszła w spór z firmą Ad-Mar Adam Bochenek. Firma Ad-Mar (NIP: 4970064528 REGON: 389633005) została wynajęta do przeprowadzenia remontu pomieszczeń biurowych, a kwota remontu została ustalona na kwotę 7000 zł netto. W połowie remontu otrzymałem faktury na łączną kwotę ponad 29 000 zł brutto. Pan Adam Bochenek, na pytania, dlaczego różnica, pomiędzy ustaloną kwotą a kwotą z faktur jest tak astronomicznie duża, odpowiadał, że do ceny ustalonej wliczone są ceny materiałów. Jednoczenie odmawiał wglądu w faktury które udowodniły by poniesione koszty.

Pan Adam Bochenek zaczął stosować metody dobrze wielu z Was poznane, wykonywał od kilku do kilkunastu telefonów dziennie, opisując w nich moją osobę jako oszusta i złodzieja, jednocześnie prosząc aby osoby do których dzwonił nakłoniły mnie do zapłaty za w/w faktury. Wiem, że telefony otrzymywały instytucje gminne, kulturalne w Gminie Polkowice, członkowie władz harcerskich, jak również członkowie Rady Fundacji ze Śląska, oraz różnego rodzaju media i środki masowego przekazu oraz darczyńcy Fundacji.

Pragnę wyrazić głębokie ubolewanie za zaistniałą sytuację, Pan Adam skrzętnie wykorzystał fakt, iż jestem osobą publiczną, a do realizacji swoich celów wybrał metody wcześniej znane mi tylko z filmów o półświatku. Naraziło to na szwank dobre imię moje jak również Fundacji którą reprezentuję.

Jednocześnie pragnę zakomunikować, że wiele razy próbowałem się porozumieć i dogadać z Panem Adamem, niestety bezskutecznie. Pan Adam podpierał swoje stanowisko dokumentami które nie istnieją (odmawiał wglądu w dokumenty) i nie miał zamiaru zakończyć sporu polubownie.

Spór zakończy się na ławie sądowej.

Za całą, nieprzyjemną sytuację chciałbym z całego serca przeprosić.

 

 

Z poważaniem

Grzegorz Zober

Prezes Fundacji Reddere

Oświadczenie Ad-Mar